DRC-V-390K
DRC-V-390K Signal Transformer
ds-ST-DRC-V-series.pdf
Виробник: Signal Transformer
Description: FIXED IND 39UH 2.4A 100 MOHM TH
Tolerance: ±10%
Packaging: Tray
Package / Case: Radial, Vertical Cylinder
Size / Dimension: 0.343" Dia (8.70mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 100mOhm Max
Q @ Freq: 30 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant: 6.9MHz
Current - Saturation (Isat): 1.5A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 2.52 MHz
Supplier Device Package: Radial
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Part Status: Active
Inductance: 39 µH
Current Rating (Amps): 2.4 A
на замовлення 68 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 39UH 2.4A 100 MOHM TH, Tolerance: ±10%, Packaging: Tray, Package / Case: Radial, Vertical Cylinder, Size / Dimension: 0.343" Dia (8.70mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 100mOhm Max, Q @ Freq: 30 @ 2.52MHz, Frequency - Self Resonant: 6.9MHz, Current - Saturation (Isat): 1.5A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 2.52 MHz, Supplier Device Package: Radial, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Part Status: Active, Inductance: 39 µH, Current Rating (Amps): 2.4 A.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 495 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
DRC-V-390K Виробник : BEL ds-ST-DRC-V-series.pdf Category: Inductors
Description: Inductor: wire; THT; 39uH; Ioper: 2.4A; ±10%; Isat: 1.5A; Ø: 8.7mm
Type of inductor: wire
Mounting: THT
Inductance: 39µH
Operating current: 2.4A
Tolerance: ±10%
Resonant frequency: 6.9MHz
Q factor: 30
Test frequency: 2.52MHz
Saturation current: 1.5A
Leads: radial
Core material: ferrite
Diameter: 8.7mm
Height: 12.5mm
Max resistance: 100mΩ
Operating temperature: -40...125°C