DRC13-40PA
product-DRC13-40PA.datasheet.pdf
Код товару: 140140
Додати до обраних Обраний товар
Виробник:
Роз'єми, клеми, з'єднувачі > Інші
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
кількість в упаковці: 25 шт
на замовлення 99 шт:
термін постачання 3 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 25
на замовлення 86 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle
Voltage Rating: 250VAC/DC
Current Rating (Amps): 13A
Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 40
Number of Rows: 4
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.215" (5.45mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Circular
Contact Length - Post: 0.126" (3.20mm)
Insulation Height: 1.985" (50.42mm)