DRC22-50P01
DRC22-50P01 TE Connectivity / DEUTSCH
Виробник: TE Connectivity / DEUTSCH
Automotive Connectors 50P RECP ASM
на замовлення 252 шт:
Написати відгук
Description: 50P RECP ASM, Packaging: Bulk, Features: Mounting Flange, Connector Type: Receptacle, Voltage Rating: 250VAC/DC, Current Rating (Amps): Varies by Wire Gauge, Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Number of Positions: 50, Number of Rows: 5, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.174" (4.42mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Circular, Contact Length - Post: 0.130" (3.30mm), Insulation Height: 0.187" (4.75mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled, Row Spacing - Mating: 0.173" (4.40mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DRC22-50P01 DRC22-50P01 Виробник : TE Connectivity drc22-50p01drcseriesrectangularconnectors-te.pdf Conn Rectangular PIN 50 POS 4.42mm Solder ST Thru-Hole Tray
на замовлення 80 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 16
на замовлення 115 шт:
Мінімальне замовлення: 4
tariffCode: 85366930
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Kupferlegierung
isCanonical: Y
IP-Schutzart: -
usEccn: EAR99
Nennstrom: 7.5A
Anzahl der Kontakte: 50Kontakt(e)
euEccn: NLR
Kontaktüberzug: Gold
Kfz-Steckverbindergehäuse: Gerade Stiftleiste
Produktpalette: DRC Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Steckverbindermaterial: Gehäuse aus Nylon (Polyamid), glasfaserverstärkt
Nennspannung: 24V
Kfz-Kontakt: Lötstift
SVHC: Decamethylcyclopentasiloxane (04-Feb-2026)
на замовлення 15 шт:
Packaging: Bulk
Features: Mounting Flange
Connector Type: Receptacle
Voltage Rating: 250VAC/DC
Current Rating (Amps): Varies by Wire Gauge
Mounting Type: Panel Mount, Through Hole
Number of Positions: 50
Number of Rows: 5
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.174" (4.42mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Circular
Contact Length - Post: 0.130" (3.30mm)
Insulation Height: 0.187" (4.75mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled
Row Spacing - Mating: 0.173" (4.40mm)