DRL100-24-1
DRL100-24-1 TDK-LAMBDA
drl_e.pdf
Виробник: TDK-LAMBDA
Description: TDK-LAMBDA - DRL100-24-1 - AC/DC-Netzteil für DIN-Schienenmontage, ITE, 1 Ausgang, 100.8 W, 24 VDC, 4.2 A
tariffCode: 85044083
AC-Eingangsspannung, max.: 264V
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 85V AC bis 264V AC
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: DRL series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 24VDC
productTraceability: No
AC-Eingangsspannung, min.: 85V
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 4.2A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Ausgangsleistung, max.: 100.8W
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)
на замовлення 36 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TDK-LAMBDA - DRL100-24-1 - AC/DC-Netzteil für DIN-Schienenmontage, ITE, 1 Ausgang, 100.8 W, 24 VDC, 4.2 A, tariffCode: 85044083, AC-Eingangsspannung, max.: 264V, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, usEccn: EAR99, AC-Eingangsspannung: 85V AC bis 264V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: DRL series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 24VDC, productTraceability: No, AC-Eingangsspannung, min.: 85V, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 4.2A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Ausgangsleistung, max.: 100.8W, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (15-Jan-2018).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Description: Power supply: switching; for DIN rail; 100W; 24VDC; 4.2A; -20÷70°C
Type of power supply: switching
Kind of power supply: for DIN rail
Power: 0.1kW
Output voltage: 24V DC
Output current: 4.2A
Supply voltage: 85...264V AC
Body dimensions: 72x91x55.6mm
Manufacturer series: DRL
Protection: anti-overvoltage OVP; over current OCP
Operating temperature: -20...70°C
Electrical connection: terminal block
Additional functions: adjustable output voltage
Efficiency: 88...90%
Mounting: for DIN rail mounting
Indication: LED
на замовлення 37 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
DRL100-24-1 DRL100-24-1 Виробник : TDK-Lambda drl_e.pdf DIN Rail Power Supplies 100.8W 115-230Vin 24Vout 4.2A DIN
на замовлення 74 шт:
DRL100-24-1 DRL100-24-1 Виробник : TDK-Lambda drl_e.pdf Description: AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 100W
Packaging: Bulk
Power (Watts): 100W
Features: Adjustable Output, Universal Input
Size / Dimension: 2.19" L x 2.83" W x 3.58" H (55.6mm x 72.0mm x 90.9mm)
Operating Temperature: -20°C ~ 71°C (With Derating)
Applications: Hazardous Locations, ITE (Commercial)
Input Type: AC or DC
Approval Agency: CE
Efficiency: 90%
Current - Output (Max): 4.2A
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
AC Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
DC Voltage - Input (Min): 120V
DC Voltage - Input (Max): 373V
на замовлення 30 шт:
DRL100-24-1 Виробник : TDK drl_e.pdf DRL100-24-1
на замовлення 29 шт:
Мінімальне замовлення: 2
DRL100-24-1 DRL100-24-1 Виробник : TDK-Lambda drl-datasheet.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 24V 4.2A 100.8W 6-Pin
товару немає в наявності