Продукція > MEAN WELL > DRS-240-12CAN
DRS-240-12CAN
DRS-240-12CAN MEAN WELL
Виробник: MEAN WELL
Category: Din Rail Mounting Power Supplies
Description: Power supply: buffer; for DIN rail; 240W; 12VDC; 20A; 90÷305VAC
Type of power supply: buffer
Kind of power supply: for DIN rail
Power: 240W
Output voltage: 12V DC
Output current: 20A
Number of outputs: 1
Body dimensions: 85.5x125.2x129.2mm
Manufacturer series: DRS-240
Operating temperature: -30...70°C
Electrical connection: screw terminals
Efficiency: 90%
Additional functions: CANBus
Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC
Mounting: for DIN rail mounting
на замовлення 1 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MEAN WELL - DRS-240-12CAN - AC/DC-Netzteil für DIN-Schienenmontage, integrierte CANBus-Funktion, ITE & Industrie, 1 Ausgang, tariffCode: 85044095, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 305V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Fest, Produktpalette: DRS-240 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 12V, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 20A, Anwendungen für das Netzteil: ITE & Industrie, Ausgangsleistung, max.: 240W, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
tariffCode: 85044095
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 305V AC
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Fest
Produktpalette: DRS-240 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 12V
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 20A
Anwendungen für das Netzteil: ITE & Industrie
Ausgangsleistung, max.: 240W
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 2 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
DRS-240-12CAN Виробник : Mean-Well USA, Inc. DRS-240-12CAN
товару немає в наявності
DRS-240-12CAN Виробник : MEAN WELL USA Inc. Description: AC/DC DIN RAIL SUPPLY 12V 240W
Packaging: Box
товару немає в наявності
DRS-240-12CAN Виробник : MEAN WELL Power Supplies - DIN Rail Mount 240W 12V 0-20A CANBus built-in All-In-One with Power Supply, DC-UPS, Battery Charger