DS1E-M-DC1.5V
DS1E-M-DC1.5V Panasonic Electric Works
DS%20SERIES.pdf
Виробник: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 2A 1.5V
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 1.5VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 267 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max
Must Release Voltage: 0.15 VDC
Must Operate Voltage: 1.05 VDC
Approval Agency: CSA, UR
Load - Max Switching: 500VA, 440W
на замовлення 857 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 2A 1.5V, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 1.5VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 267 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 2 A, Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max, Must Release Voltage: 0.15 VDC, Must Operate Voltage: 1.05 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms, Approval Agency: CSA, UR, Load - Max Switching: 500VA, 440W.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DS1E-M-DC1.5V DS1E-M-DC1.5V Виробник : PANASONIC DS%20SERIES.pdf Description: PANASONIC - DS1E-M-DC1.5V - Signalrelais, 1.5 VDC, SPDT, 2 A, DS Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364110
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC-Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 2A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 5.63ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: DS Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 1.5VDC
Kontaktkonfiguration: SPDT
Kontaktspannung V AC: -
SVHC: To Be Advised
на замовлення 35 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
DS1E-M-DC1.5V DS1E-M-DC1.5V Виробник : Panasonic Industrial Devices Panasonic_03172022_DS.pdf Low Signal Relays - PCB 1 Form C, 1.5VDC 1 Form C 400mW