DSC1001AI1-025.0000
DSC1001AI1-025.0000 Microchip Technology
DSC1001-3-4-1.8V-3.3V-Low-Power-Precision-CMOS-Oscillators-DS20005529.pdf
Виробник: Microchip Technology
Standard Clock Oscillators MEMS Oscillator Low PWR -40C-85C 50ppm
на замовлення 661 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MICROCHIPDIRECT - DSC1001AI1-025.0000 - MEMS-Oszillator, 25 MHz, SMD, 7mm x 5mm, 50 ppm, 3.3 V, DSC1001 Series, CMOS, tariffCode: 85416000, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, rohsCompliant: YES, Versorgungsspannung, nom.: 3.3V, Nennfrequenz: 25MHz, Kompatibler Oszillatorausgang: CMOS, euEccn: NLR, isCanonical: Y, Frequenzstabilität + / -: 50ppm, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Betriebstemperatur, min.: -40°C, Oszillatorgehäuse: SMD, 7mm x 5mm, Betriebstemperatur, max.: 85°C, usEccn: EAR99, Produktpalette: DSC1001 Series, SVHC: No SVHC (04-Feb-2026).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DSC1001AI1-025.0000 DSC1001AI1-025.0000 Виробник : MICROCHIPDIRECT Description: MICROCHIPDIRECT - DSC1001AI1-025.0000 - MEMS-Oszillator, 25 MHz, SMD, 7mm x 5mm, 50 ppm, 3.3 V, DSC1001 Series, CMOS
tariffCode: 85416000
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
rohsCompliant: YES
Versorgungsspannung, nom.: 3.3V
Nennfrequenz: 25MHz
Kompatibler Oszillatorausgang: CMOS
euEccn: NLR
isCanonical: Y
Frequenzstabilität + / -: 50ppm
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Betriebstemperatur, min.: -40°C
Oszillatorgehäuse: SMD, 7mm x 5mm
Betriebstemperatur, max.: 85°C
usEccn: EAR99
Produktpalette: DSC1001 Series
SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
на замовлення 25 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 13
DSC1001AI1-025.0000 DSC1001AI1-025.0000 Виробник : Microchip Technology Description: MEMS OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
Packaging: Tube
Package / Case: 4-VDFN Exposed Pad
Size / Dimension: 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Output: CMOS
Function: Standby (Power Down)
Type: XO (Standard)
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Frequency Stability: ±50ppm
Voltage - Supply: 1.8V ~ 3.3V
Ratings: AEC-Q100
Current - Supply (Max): 6.5mA
Height - Seated (Max): 0.035" (0.90mm)
Frequency: 25 MHz