DSP2A-DC12V
DSP2A-DC12V Panasonic
mechengdsp.pdf
Виробник: Panasonic
Power Relay 12VDC 5A DPST-NO(20.2x11x10.5)mm THT
на замовлення 10 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 10
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: PANASONIC - DSP2A-DC 12V - Universelles Leistungsrelais, Baureihe DSP, monostabil, DPST-NO, 12V DC, 5A, tariffCode: 85364900, rohsCompliant: YES, Zulassungen & Normen: CSA, UL, Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Spulentyp: Monostabil, Kontaktmaterial: Silberzinnoxid, isCanonical: Y, Kontaktstrom: 5A, usEccn: EAR99, Spulenwiderstand: 480ohm, euEccn: NLR, Kontaktspannung V DC: 30VDC, Relaismontage: Durchsteckmontage, Produktpalette: DSP Series, productTraceability: No, Spulenspannung: 12VDC, Kontaktkonfiguration: DPST-NO, Kontaktspannung V AC: 250VAC, SVHC: No SVHC (23-Jan-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DSP2a-DC12V DSP2a-DC12V Виробник : Panasonic Industrial Devices DSP2A-DC12V.pdf General Purpose Relays 5A 12VDC DPST NO SEALED
на замовлення 975 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
DSP2a-DC12V DSP2a-DC12V Виробник : Panasonic Electric Works DSP2A-DC12V.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 25 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9.6 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 5 ms
Approval Agency: cURus, VDE
Load - Max Switching: 1500VA, 625W
DSP2A-DC12V DSP2A-DC12V Виробник : Panasonic mechengdsp.pdf Power Relay 12VDC 5A DPST-NO(20.2x11x10.5)mm THT
Мінімальне замовлення: 30
DSP2A-DC 12V DSP2A-DC 12V Виробник : PANASONIC mech_eng_dsp.pdf?f_cd=300092 Description: PANASONIC - DSP2A-DC 12V - Universelles Leistungsrelais, Baureihe DSP, monostabil, DPST-NO, 12V DC, 5A
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Zulassungen & Normen: CSA, UL
Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silberzinnoxid
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 5A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 480ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30VDC
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: DSP Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: DPST-NO
Kontaktspannung V AC: 250VAC
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
на замовлення 666 шт:
Мінімальне замовлення: 2
Мінімальне замовлення: 22
на замовлення 470 шт:
Мінімальне замовлення: 19