DSP2A-DC24V
DSP2A-DC24V Panasonic Industrial Devices
265
Виробник: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays 5A 24VDC DPST NO SEALED
на замовлення 3282 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 24V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 60°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 12.5 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: DPST-NO (2 Form A), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 19.2 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Active, Approval Agency: cURus, VDE, Load - Max Switching: 1500VA, 625W.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DSP2A-DC24V DSP2A-DC24V Виробник : Panasonic Electric Works 265 Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 24V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 12.5 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 19.2 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 5 ms
Part Status: Active
Approval Agency: cURus, VDE
Load - Max Switching: 1500VA, 625W
Кількість Ціна
DSP2A-DC24V DSP2A-DC24V Виробник : Panasonic mechengdsp.pdf Power Relay 24VDC 5A DPST-NO(20.2x11x10.5)mm THT
на замовлення 744 шт:
Мінімальне замовлення: 28
на замовлення 744 шт:
Мінімальне замовлення: 23
на замовлення 161 шт:
Мінімальне замовлення: 25
DSP2A-DC24V DSP2A-DC24V Виробник : PANASONIC mech_eng_dsp.pdf?f_cd=300092 Description: PANASONIC - DSP2A-DC24V - Leistungsrelais, DPST-NO, 24 VDC, 5 A, DSP, Durchsteckmontage, Monostabil
Zulassungen & Normen: CSA, UL
Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silberzinnoxid
Kontaktstrom: 5
Spulenwiderstand: 1.92
Kontaktspannung V DC: 30
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: DSP
Spulenspannung: 24
Kontaktkonfiguration: DPST-NO
Kontaktspannung V AC: 250
SVHC: No SVHC (07-Jul-2017)
на замовлення 61 шт:
Мінімальне замовлення: 2