DST12DS251
DST12DS251 TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Виробник: TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Description: DST TOGGLE 2P 12A SLDTAB ON-NONE
Packaging: Tray
Current Rating (Amps): 12A (AC)
Mounting Type: Panel Mount
Circuit: DPDT
Switch Function: On-Off-On
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Screw Terminal
Illumination: Non-Illuminated
Bushing Thread: 15/32-32
Actuator Length: 16.74mm
Actuator Type: Standard Round
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Panel Cutout Dimensions: Circular - 11.91mm Dia
Voltage Rating - AC: 125 V
на замовлення 150 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DST TOGGLE 2P 12A SLDTAB ON-NONE, Packaging: Tray, Current Rating (Amps): 12A (AC), Mounting Type: Panel Mount, Circuit: DPDT, Switch Function: On-Off-On, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Screw Terminal, Illumination: Non-Illuminated, Bushing Thread: 15/32-32, Actuator Length: 16.74mm, Actuator Type: Standard Round, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Panel Cutout Dimensions: Circular - 11.91mm Dia, Voltage Rating - AC: 125 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DST12DS251 DST12DS251 Виробник : TE Connectivity / Alcoswitch DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=Sealed_Toggle_Switches_-_Type_DST_Series&DocType=Data%20Sheet&DocLang=English&DocFormat=pdf&PartCntxt=2493903-7 Toggle Switches DST TOGGLE 2P 12A SLDTAB On-none-(On)