DST12DS351
DST12DS351 TE Connectivity / Alcoswitch
Виробник: TE Connectivity / Alcoswitch
Toggle Switches DST TOGGLE 2P 12A SCRW On-none-(On)
на замовлення 135 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: DST TOGGLE 2P 12A SCRW ON-NONE-(, Packaging: Tray, Current Rating (Amps): 12A (AC), Mounting Type: Panel Mount, Circuit: DPDT, Switch Function: Mom-Off-Mom, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Illumination: Non-Illuminated, Bushing Thread: 15/32-32, Actuator Length: 16.74mm, Actuator Type: Standard Round, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Panel Cutout Dimensions: Circular - 11.91mm Dia, Voltage Rating - AC: 125 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DST12DS351 DST12DS351 Виробник : TE Connectivity ALCOSWITCH Switches DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=Sealed_Toggle_Switches_-_Type_DST_Series&DocType=Data%20Sheet&DocLang=English&DocFormat=pdf&PartCntxt=2493903-2 Description: DST TOGGLE 2P 12A SCRW ON-NONE-(
Packaging: Tray
Current Rating (Amps): 12A (AC)
Mounting Type: Panel Mount
Circuit: DPDT
Switch Function: Mom-Off-Mom
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Illumination: Non-Illuminated
Bushing Thread: 15/32-32
Actuator Length: 16.74mm
Actuator Type: Standard Round
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Panel Cutout Dimensions: Circular - 11.91mm Dia
Voltage Rating - AC: 125 V