DST12SS251
DST12SS251 TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Виробник: TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Description: DST TOGGLE 1P 12A SLDTAB ON-NONE
Packaging: Tray
Current Rating (Amps): 12A (AC)
Mounting Type: Panel Mount
Circuit: SPDT
Switch Function: On-Off-On
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Illumination: Non-Illuminated
Bushing Thread: 15/32-32
Actuator Length: 16.74mm
Actuator Type: Standard Round
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Panel Cutout Dimensions: Circular - 11.91mm Dia
Voltage Rating - AC: 125 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DST TOGGLE 1P 12A SLDTAB ON-NONE, Packaging: Tray, Current Rating (Amps): 12A (AC), Mounting Type: Panel Mount, Circuit: SPDT, Switch Function: On-Off-On, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Illumination: Non-Illuminated, Bushing Thread: 15/32-32, Actuator Length: 16.74mm, Actuator Type: Standard Round, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Panel Cutout Dimensions: Circular - 11.91mm Dia, Voltage Rating - AC: 125 V.
Інші пропозиції DST12SS251
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DST12SS251 DST12SS251 Виробник : TE Connectivity / Alcoswitch DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=Sealed_Toggle_Switches_-_Type_DST_Series&DocType=Data%20Sheet&DocLang=English&DocFormat=pdf&PartCntxt=2493803-5 Toggle Switches DST TOGGLE 1P 12A SLDTAB On-none-(On)