DST12SY625
DST12SY625 TE Connectivity / Alcoswitch
Виробник: TE Connectivity / Alcoswitch
Toggle Switches DST TOGGLE 1P 12A SLDTAB On-none-Off
на замовлення 135 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: DST TOGGLE 1P 12A SLDTAB ON-NONE, Packaging: Tray, Current Rating (Amps): 12A (AC), Mounting Type: Panel Mount, Circuit: SPST, Switch Function: On-Off, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Illumination: Non-Illuminated, Bushing Thread: 15/32-32, Actuator Length: 22.20mm, Actuator Type: Flatted, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Panel Cutout Dimensions: Circular - 11.91mm Dia, Voltage Rating - AC: 125 V.
Інші пропозиції DST12SY625
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DST12SY625 DST12SY625 Виробник : TE Connectivity ALCOSWITCH Switches DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=Sealed_Toggle_Switches_-_Type_DST_Series&DocType=Data%20Sheet&DocLang=English&DocFormat=pdf&PartCntxt=2-2493803-4 Description: DST TOGGLE 1P 12A SLDTAB ON-NONE
Packaging: Tray
Current Rating (Amps): 12A (AC)
Mounting Type: Panel Mount
Circuit: SPST
Switch Function: On-Off
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Illumination: Non-Illuminated
Bushing Thread: 15/32-32
Actuator Length: 22.20mm
Actuator Type: Flatted
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Panel Cutout Dimensions: Circular - 11.91mm Dia
Voltage Rating - AC: 125 V