DXTN3C100PSQ-13
DXTN3C100PSQ.pdf
Код товару: 220151
Додати до обраних Обраний товар
Виробник:
Транзистори > Біполярні NPN
товару немає в наявності
очікується 10 шт:
10 шт - очікується
Відгуки про товар
Написати відгук
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DXTN3C100PSQ-13 DXTN3C100PSQ-13 Виробник : DIODES INC. DXTN3C100PSQ.pdf Description: DIODES INC. - DXTN3C100PSQ-13 - Bipolarer Einzeltransistor (BJT), NPN, 100 V, 3 A, 2.5 W, PowerDI5060, Oberflächenmontage
tariffCode: 85412100
Transistormontage: Oberflächenmontage
rohsCompliant: Y-EX
DC-Stromverstärkung (hFE), min.: 10hFE
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: AEC-Q101
isCanonical: N
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Verlustleistung: 2.5W
Bauform - Transistor: PowerDI5060
Dauerkollektorstrom: 3A
Anzahl der Pins: 8Pin(s)
Produktpalette: DXT Series
Kollektor-Emitter-Spannung, max.: 100V
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Wandlerpolarität: NPN
Übergangsfrequenz: 140MHz
Betriebstemperatur, max.: 175°C
SVHC: Lead (25-Jun-2025)
на замовлення 2487 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
DXTN3C100PSQ-13 DXTN3C100PSQ-13 Виробник : Diodes Incorporated DXTN3C100PSQ.pdf Description: TRANS NPN 100V 3A POWERDI5060-8
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 8-PowerTDFN
Mounting Type: Surface Mount
Transistor Type: NPN
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 330mV @ 300mA, 3A
Current - Collector Cutoff (Max): 100nA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 150 @ 500mA, 10V
Frequency - Transition: 140MHz
Supplier Device Package: PowerDI5060-8 (Type Q)
Grade: Automotive
Current - Collector (Ic) (Max): 3 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 100 V
Power - Max: 5 W
Qualification: AEC-Q101
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
DXTN3C100PSQ-13 DXTN3C100PSQ-13 Виробник : Diodes Incorporated DXTN3C100PSQ.pdf Bipolar Transistors - BJT 100V NPN Medium Pwr Low Sat Transistor
Мінімальне замовлення: 6
tariffCode: 85412100
rohsCompliant: Y-EX
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: AEC-Q101
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Verlustleistung: 2.5W
Dauerkollektorstrom: 3A
Anzahl der Pins: 8Pin(s)
Produktpalette: DXT Series
Wandlerpolarität: NPN
Übergangsfrequenz: 140MHz
SVHC: Lead (25-Jun-2025)
Мінімальне замовлення: 12
товару немає в наявності
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-PowerTDFN
Mounting Type: Surface Mount
Transistor Type: NPN
Frequency - Transition: 140MHz
Grade: Automotive
Power - Max: 5 W
Qualification: AEC-Q101
DXTN3C100PSQ-13 Виробник : DIODES INCORPORATED DXTN3C100PSQ.pdf Category: NPN SMD transistors
Description: Transistor: NPN; bipolar; 100V; 3A; 2.5W; PowerDI®5060-8
Type of transistor: NPN
Polarisation: bipolar
Collector-emitter voltage: 100V
Collector current: 3A
Power dissipation: 2.5W
Case: PowerDI®5060-8
Pulsed collector current: 6A
Mounting: SMD
Quantity in set/package: 2500pcs.
Kind of package: reel; tape
Frequency: 140MHz