E5EC-RX4D5M-010
E5EC-RX4D5M-010 Omron Automation and Safety
E5_C-Series-Digital-Temperature-Controller-Datasheet.pdf
Виробник: Omron Automation and Safety
Description: CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V
Features: Event Input, Heater Fault Detection
Packaging: Box
Display Type: LCD - Tri Color Characters, Backlight
Output Type: Relay (5)
Mounting Type: Panel Mount
Type: Process, Temperature Controller (RTD, Type B, E, J, K, L, N, PLII, R, S, T, U, W)
Termination Style: Screw Terminal
Voltage - Supply: 24VAC/DC
Ingress Protection: IP66 - Dust Tight, Water Resistant
Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 92.00mm x 45.00mm
Input Range: -200°C ~ 2300°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
Display Characters - Height: 0.710" (18.00mm), 0.433" (11.00mm), 0.307" (7.80mm)