EA2-12TNJ
EA2-12TNJ KEMET
KEM_R7001_EA2_EB2.pdf
Виробник: KEMET
Low Signal Relays - PCB KEMET, EA2, Relays, Signal
на замовлення 3303 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Технічний опис EA2-12TNJ KEMET
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 12V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, UR, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 11.7 mA, Coil Type: Latching, Dual Coil, Contact Material: Silver Alloy, Gold Alloy, Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 1 A, Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 2 ms, Release Time: 1 ms, Load - Max Switching: 250VA, 220W.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
EA2-12TNJ Виробник : NEC Electronics EA2-12TNJ EA2-12TNJ
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 42
EA2-12TNJ Виробник : NAIS EA2-12TNJ 07+
EA2-12TNJ EA2-12TNJ Виробник : KEMET EA2-12TNJ Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, UR
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 11.7 mA
Coil Type: Latching, Dual Coil
Contact Material: Silver Alloy, Gold Alloy
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 1 A
Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 2 ms
Release Time: 1 ms
Load - Max Switching: 250VA, 220W