EAST1608RGA3 Everlight Electronics Co Ltd
index.php?controller=attachment&id_attachment=990
Виробник: Everlight Electronics Co Ltd
Description: LED GREEN/RED DIFFUSED 2SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Color: Green, Red
Size / Dimension: 1.60mm L x 0.80mm W
Mounting Type: Surface Mount
Millicandela Rating: 34mcd Green, 76mcd Red
Configuration: Independent
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2V Green, 2V Red
Lens Color: White
Current - Test: 20mA Green, 20mA Red
Viewing Angle: 120°
Height (Max): 0.50mm
Wavelength - Peak: 575nm Green, 632nm Red
Wavelength - Dominant: 573nm Green, 624nm Red
Supplier Device Package: 2-SMD
Lens Transparency: Diffused
Lens Style: Rectangle with Flat Top
Lens Size: 1.60mm x 0.80mm
Написати відгук
Description: LED GREEN/RED DIFFUSED 2SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Color: Green, Red, Size / Dimension: 1.60mm L x 0.80mm W, Mounting Type: Surface Mount, Millicandela Rating: 34mcd Green, 76mcd Red, Configuration: Independent, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2V Green, 2V Red, Lens Color: White, Current - Test: 20mA Green, 20mA Red, Viewing Angle: 120°, Height (Max): 0.50mm, Wavelength - Peak: 575nm Green, 632nm Red, Wavelength - Dominant: 573nm Green, 624nm Red, Supplier Device Package: 2-SMD, Lens Transparency: Diffused, Lens Style: Rectangle with Flat Top, Lens Size: 1.60mm x 0.80mm.