Продукція > NETPOWER > EBC4050N042N75
EBC4050N042N75
EBC4050N042N75 NetPower
EBC4050x042xxx.pdf
Виробник: NetPower
Description: DC DC CONVERTER 5V 210W
Packaging: Tray
Features: Remote On/Off, Remote Sense
Package / Case: Eighth Brick
Size / Dimension: 2.30" L x 0.90" W x 0.42" H (58.4mm x 22.8mm x 10.7mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Approval Agency: cURus
Efficiency: 94%
Current - Output (Max): 42A
Supplier Device Package: Eighth Brick
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 5V
Control Features: Enable, Active Low
Part Status: Active
Power (Watts): 210 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 2.25 kV
на замовлення 40 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 5V 210W, Packaging: Tray, Features: Remote On/Off, Remote Sense, Package / Case: Eighth Brick, Size / Dimension: 2.30" L x 0.90" W x 0.42" H (58.4mm x 22.8mm x 10.7mm), Mounting Type: Chassis Mount, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Approval Agency: cURus, Efficiency: 94%, Current - Output (Max): 42A, Supplier Device Package: Eighth Brick, Voltage - Input (Min): 36V, Voltage - Output 1: 5V, Control Features: Enable, Active Low, Part Status: Active, Power (Watts): 210 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 2.25 kV.