Продукція > SR PASSIVES > EC11E15-20P20C
EC11E15-20P20C
EC11E15-20P20C SR PASSIVES
EC11E15-20P20C.pdf
Виробник: SR PASSIVES
Category: Incremental type encoders
Description: Encoder: incremental; THT; 20imp/revol; Pos: 20; two phase A and B
Type of encoder: incremental
Mounting: THT
Resolution: 20imp/revol.
Number of positions: 20
Output signal: two phase A and B
Mechanical durability: 30000 cycles
Operating voltage: 5V DC
Max. operating current: 5mA
Shaft surface: knurled
Shaft length: 8mm
Shaft diameter: 6mm
Terminal pitch: 2.54mm
Thread length: 7mm
Body dimensions: 11.7x13.75x6.5mm
L shaft length: 15mm
на замовлення 288 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Incremental type encoders, Description: Encoder: incremental; THT; 20imp/revol; Pos: 20; two phase A and B, Type of encoder: incremental, Mounting: THT, Resolution: 20imp/revol., Number of positions: 20, Output signal: two phase A and B, Mechanical durability: 30000 cycles, Operating voltage: 5V DC, Max. operating current: 5mA, Shaft surface: knurled, Shaft length: 8mm, Shaft diameter: 6mm, Terminal pitch: 2.54mm, Thread length: 7mm, Body dimensions: 11.7x13.75x6.5mm, L shaft length: 15mm.