EC9BW-24D12N
EC9BW-24D12N Cincon Electronics Co. LTD
Datasheet-EC9BW-series.pdf
Виробник: Cincon Electronics Co. LTD
Description: DC DC CONVERTER +/-12V 30W
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Packaging: Tube
Package / Case: 6-DIP Module
Size / Dimension: 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Approval Agency: CE
Efficiency: 90.5%
Current - Output (Max): 1.25A, 1.25A
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 12V
Voltage - Output 2: -12V
Control Features: Enable, Active Low
Power (Watts): 30 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 1.5 kV
Standard Number: 60950-1
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER +/-12V 30W, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO, Packaging: Tube, Package / Case: 6-DIP Module, Size / Dimension: 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Approval Agency: CE, Efficiency: 90.5%, Current - Output (Max): 1.25A, 1.25A, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 12V, Voltage - Output 2: -12V, Control Features: Enable, Active Low, Power (Watts): 30 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 1.5 kV, Standard Number: 60950-1.
Інші пропозиції EC9BW-24D12N
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
EC9BW-24D12N EC9BW-24D12N Виробник : Cincon EC9BW-V14-1138505.pdf Isolated DC/DC Converters DC-DC 30W, 4:1 Input +/-12VDC, Negative