ECA-0JM102BJ Panasonic Electronic Components
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Ripple Current @ Low Frequency: 580 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 986 mA @ 10 kHz
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: PANASONIC - ECA0JM102BJ - Elektrolytkondensator, 1000 µF, 6.3 V, ± 20%, PC-Pin, 2000 Stunden bei 85°C, Polarisiert, tariffCode: 85322200, Produkthöhe: 11.5mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: Radial bedrahtet, Polarität: Polarisiert, rohsCompliant: YES, Anschlussabstand: 5mm, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Qualifikation: AEC-Q200, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Lebensdauer bei Temperatur: 2000 Stunden bei 85°C, Betriebstemperatur, min.: -40°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): -, Produktlänge: -, euEccn: NLR, Kapazität: 1000µF, Spannung (DC): 6.3V, Rippelstrom: 580mA, Produktpalette: M-A Series, productTraceability: No, Produktdurchmesser: 8mm, Kondensatoranschlüsse: PC-Pin, Betriebstemperatur, max.: 85°C, Produktbreite: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ECA0JM102BJ | Виробник : PANASONIC |
на замовлення 2897 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V RADIALTolerance: ±20% Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: Radial, Can Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm) Polarization: Polar Mounting Type: Through Hole Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Applications: General Purpose Lead Spacing: 0.138" (3.50mm) Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm) Capacitance: 1000 µF Voltage - Rated: 6.3 V Ripple Current @ Low Frequency: 580 mA @ 120 Hz Ripple Current @ High Frequency: 986 mA @ 10 kHz |
на замовлення 910 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1000UF 6.3V ELECT M RADIAL |
8*11.5/6.3V1000 |
Cap Aluminum Lytic 1000uF 6.3V 20% (8 X 11.5mm) Radial 5mm 580mA 2000h 85°C Automotive Ammo |
товару немає в наявності |
товару немає в наявності |
Конденсатор електролітичний радіальний, С, мкФ = 1 000, Uном, В = 6,3, Точн, % = 20, Ir = 580 мА, Rm, мм = 5, Габ. розм, мм = 8 x 12,5, Тексп, °С = -40...+85, Термін експл., г @ T,°C = 2000 @ 85,... Група товару: Конденсатори Корпус: 8x12.5mm Од. вим: шткількість в упаковці: 1000 шт |
Category: THT electrolytic capacitors Description: Capacitor: electrolytic; 1000uF; 6.3VDC; 8x11.5mm; ±20%; 2000h Type of capacitor: electrolytic Capacitance: 1mF Operating voltage: 6.3V DC Body dimensions: 8x11.5mm Tolerance: ±20% Service life: 2000h Operating temperature: max. 85°C Manufacturer series: M |