ECA-1CHG470I
ECA-1CHG470I Panasonic Electronic Components
ABA0000C1215.pdf
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL TH
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 77 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 115.5 mA @ 100 kHz
на замовлення 8000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL TH, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 77 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 115.5 mA @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 470 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 18
ECA-1CHG470I ECA-1CHG470I Виробник : Panasonic Electronic Components ABA0000C1215.pdf Description: CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL TH
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 16 V
Мінімальне замовлення: 16
ECA1CHG470I Виробник : PANASONIC Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; 47uF; 16VDC; 5x11mm; ±20%; 1000h; NHG
Type of capacitor: electrolytic
Capacitance: 47µF
Operating voltage: 16V DC
Body dimensions: 5x11mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: max. 105°C