ECA-1CM470B Panasonic Electronic Components
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 130 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 221 mA @ 10 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 130 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 221 mA @ 10 kHz.
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ECA-1CM470B | Виробник : Panasonic |
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded Al Lytic Cap 85C Radial M Series |
на замовлення 59 шт: термін постачання 21-30 дні (днів) |
Description: CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL THTolerance: ±20% Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: Radial, Can Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm) Polarization: Polar Mounting Type: Through Hole Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Applications: General Purpose Lead Spacing: 0.197" (5.00mm) Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm) Part Status: Active Capacitance: 47 µF Voltage - Rated: 16 V Ripple Current @ Low Frequency: 130 mA @ 120 Hz Ripple Current @ High Frequency: 221 mA @ 10 kHz |
на замовлення 344 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Category: THT electrolytic capacitorsDescription: Capacitor: electrolytic; THT; 47uF; 16VDC; Ø5x11mm; Pitch: 5mm; ±20% Type of capacitor: electrolytic Mounting: THT Capacitance: 47µF Operating voltage: 16V DC Body dimensions: Ø5x11mm Tolerance: ±20% Operating temperature: -40...85°C Manufacturer series: M Operating current: 0.13A Height: 11mm Diameter: 5mm Service life: 2000h Terminal pitch: 5mm |