ECA1CHG472 PANASONIC
Виробник: PANASONIC
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 4700uF; 16VDC; Ø16x25mm; Pitch: 7.5mm
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Operating temperature: -55...105°C
Capacitance: 4.7mF
Terminal pitch: 7.5mm
Diameter: 16mm
Body dimensions: Ø16x25mm
Height: 25mm
Operating current: 1.48A
Operating voltage: 16V DC
Tolerance: ±20%
Service life: 2000h
Conform to the norm: AEC-Q200
Manufacturer series: NHG
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: PANASONIC - ECA1CHG472 - Elektrolytkondensator, 4700 µF, 16 V, ± 20%, Radial bedrahtet, 1000 Stunden bei 105°C, tariffCode: 85322200, Produkthöhe: 25mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: Radial bedrahtet, Polarität: Polarisiert, rohsCompliant: YES, Anschlussabstand: 7.5mm, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Qualifikation: AEC-Q200, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Lebensdauer bei Temperatur: 0, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): -, Produktlänge: -, euEccn: NLR, Kapazität: 4700µF, Spannung (DC): 16V, Rippelstrom: 1.48A, Produktpalette: NHG-A Series, productTraceability: No, Produktdurchmesser: 16mm, Kondensatoranschlüsse: Radial bedrahtet, Betriebstemperatur, max.: 105°C, Produktbreite: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 4700UF 16V ELECT NHG RADIAL |
на замовлення 487 шт: термін постачання 21-30 дні (днів) |
ECA-1CHG472 | Виробник : Panasonic Electronic Components |
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIALPackaging: Bulk Tolerance: ±20% Package / Case: Radial, Can Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm) Polarization: Polar Mounting Type: Through Hole Operating Temperature: -55°C ~ 105°C Applications: General Purpose Lead Spacing: 0.295" (7.50mm) Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm) Capacitance: 4700 µF Voltage - Rated: 16 V Ripple Current @ Low Frequency: 1.48 A @ 120 Hz Ripple Current @ High Frequency: 1.702 A @ 100 kHz |
на замовлення 288 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |