ECA-1HHG101B Panasonic Electronic Components
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL TH
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 180 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 270 mA @ 100 kHz
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: PANASONIC - ECA1HHG101B - Elektrolytkondensator, 100 µF, 50 V, ± 20%, Radial bedrahtet, 1000 Stunden bei 105°C, Polarisiert, tariffCode: 85322200, Produkthöhe: 11.5mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: Radial bedrahtet, Polarität: Polarisiert, rohsCompliant: YES, Anschlussabstand: 5mm, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Qualifikation: -, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Lebensdauer bei Temperatur: 0, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): -, Produktlänge: -, euEccn: NLR, Kapazität: 100µF, Spannung (DC): 50V, Rippelstrom: 180mA, Produktpalette: NHG-A Series, productTraceability: No, Produktdurchmesser: 8mm, Kondensatoranschlüsse: Radial bedrahtet, Betriebstemperatur, max.: 105°C, Produktbreite: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ECA-1HHG101B | Виробник : Panasonic |
Cap Aluminum Lytic 100uF 50V 20% (8 X 11.5mm) Radial 5mm 0.18A 1000h 105°C Ammo Automotive AEC-Q200 |
на замовлення 6000 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Description: CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL THTolerance: ±20% Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: Radial, Can Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm) Polarization: Polar Mounting Type: Through Hole Operating Temperature: -55°C ~ 105°C Applications: General Purpose Lead Spacing: 0.197" (5.00mm) Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm) Part Status: Active Capacitance: 100 µF Voltage - Rated: 50 V Ripple Current @ Low Frequency: 180 mA @ 120 Hz Ripple Current @ High Frequency: 270 mA @ 100 kHz |
на замовлення 258 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100UF 50V ELECT NHG RADIAL |
товару немає в наявності |
Category: THT electrolytic capacitorsDescription: Capacitor: electrolytic; THT; 100uF; 50VDC; Ø8x11.5mm; Pitch: 5mm Type of capacitor: electrolytic Capacitance: 100µF Operating voltage: 50V DC Body dimensions: Ø8x11.5mm Tolerance: ±20% Service life: 1000h Operating temperature: -55...105°C Manufacturer series: NHG Terminal pitch: 5mm Mounting: THT Conform to the norm: AEC-Q200 Diameter: 8mm Height: 11.5mm Operating current: 0.18A |