ECEA1EKS220 PANASONIC
Виробник: PANASONIC
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 22uF; 25VDC; Ø6.3x5mm; Pitch: 2.5mm
Type of capacitor: electrolytic
Capacitance: 22µF
Operating voltage: 25V DC
Mounting: THT
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -40...85°C
Manufacturer series: KS
Terminal pitch: 2.5mm
Diameter: 6.3mm
Body dimensions: Ø6.3x5mm
Height: 5mm
Operating current: 55mA
Service life: 1000h
Написати відгук
Description: PANASONIC - ECEA1EKS220 - Elektrolytkondensator, 22 µF, 25 V, ± 20%, Radial bedrahtet, 1000 Stunden bei 85°C, Polarisiert, tariffCode: 85322200, Produkthöhe: 5mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: Radial bedrahtet, Polarität: Polarisiert, rohsCompliant: YES, Anschlussabstand: 2.5mm, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Qualifikation: -, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Lebensdauer bei Temperatur: 1000 Stunden bei 85°C, Betriebstemperatur, min.: -40°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): -, Produktlänge: -, euEccn: NLR, Kapazität: 22µF, Spannung (DC): 25V, Rippelstrom: 55mA, Produktpalette: KS Series, productTraceability: No, Produktdurchmesser: 6.3mm, Kondensatoranschlüsse: Radial bedrahtet, Betriebstemperatur, max.: 85°C, Produktbreite: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ECE-A1EKS220 | Виробник : Panasonic Electronic Components |
Description: CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL THPackaging: Bulk Tolerance: ±20% Package / Case: Radial, Can Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm) Polarization: Polar Mounting Type: Through Hole Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Applications: General Purpose Lead Spacing: 0.098" (2.50mm) Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm) Capacitance: 22 µF Voltage - Rated: 25 V Ripple Current @ Low Frequency: 55 mA @ 120 Hz Ripple Current @ High Frequency: 93.5 mA @ 100 kHz |
на замовлення 3532 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 22UF 25V KS RADIAL |
на замовлення 3825 шт: термін постачання 21-30 дні (днів) |