ECE-A0GKA331I Panasonic Electronic Components
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 330UF 20% 4V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 4 V
Ripple Current @ Low Frequency: 110 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 187 mA @ 10 kHz
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 330UF 20% 4V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 4 V, Ripple Current @ Low Frequency: 110 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 187 mA @ 10 kHz.
Інші пропозиції ECE-A0GKA331I
|---|---|---|---|---|---|
ECE-A0GKA331I | Виробник : Panasonic |
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 4VDC 330uF SU SU BI-POL |
товару немає в наявності |
Category: THT electrolytic capacitorsDescription: Capacitor: electrolytic; THT; 330uF; 4VDC; Ø8x7mm; Pitch: 2.5mm Type of capacitor: electrolytic Mounting: THT Capacitance: 330µF Operating voltage: 4V DC Body dimensions: Ø8x7mm Tolerance: ±20% Service life: 1000h Operating temperature: -40...85°C Manufacturer series: KA Operating current: 0.11A Height: 7mm Diameter: 8mm Terminal pitch: 2.5mm |