ECH-U1C273JB5 Panasonic Electronic Components
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 0.027UF 5% 16VDC 1206
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Voltage Rating - AC: 11V
Voltage Rating - DC: 16V
Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.027 µF
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Написати відгук
Description: CAP FILM 0.027UF 5% 16VDC 1206, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: 1206 (3216 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Termination: Solder Pads, Dielectric Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 11V, Voltage Rating - DC: 16V, Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.027 µF, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Description: CAP FILM 0.027UF 5% 16VDC 1206Packaging: Cut Tape (CT) Tolerance: ±5% Package / Case: 1206 (3216 Metric) Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: General Purpose Termination: Solder Pads Dielectric Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked Voltage Rating - AC: 11V Voltage Rating - DC: 16V Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm) Part Status: Active Capacitance: 0.027 µF Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
на замовлення 133629 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
| ECHU1C273JB5 | Виробник : PANASONIC | SMD |
на замовлення 86200 шт: термін постачання 14-28 дні (днів) |
ECH-U1C273JB5 | Виробник : Panasonic |
Film Capacitors 0.027uF 16VDC 5% PPS FILM 1206 |