Продукція > PANASONIC > ECH-U1C472JX5
ECH-U1C472JX5
ECH-U1C472JX5 Panasonic
ABD0000C173-947527.pdf
Виробник: Panasonic
Film Capacitors .0047uF 16VDC 5% PPS FILM 0805
на замовлення 10576 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 15
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP FILM 4700PF 5% 16VDC 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Termination: Solder Pads, Dielectric Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 11V, Voltage Rating - DC: 16V, Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm), Capacitance: 4700 pF, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ECH-U1C472JX5 ECH-U1C472JX5 Виробник : Panasonic Electronic Components ECHU1C472JX5 Description: CAP FILM 4700PF 5% 16VDC 0805
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Voltage Rating - AC: 11V
Voltage Rating - DC: 16V
Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm)
Capacitance: 4700 pF
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 10
ECHU1C472JX5 ECHU1C472JX5 Виробник : PANASONIC ECHU1C104GX5.PDF Category: SMD capacitors - others
Description: Capacitor: polyphenylene; 4.7nF; 16V; SMD; ±5%; -55÷125°C
Type of capacitor: polyphenylene
Capacitance: 4.7nF
Operating voltage: 16V
Mounting: SMD
Tolerance: ±5%
Operating temperature: -55...125°C
Dimensions (a x b x c): 2x1.25x0.9mm
на замовлення 100 шт:
Мінімальне замовлення: 10
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Voltage Rating - AC: 11V
Voltage Rating - DC: 16V
Capacitance: 4700 pF