ECH-U1C123JB5
ECH-U1C123JB5 Panasonic Electronic Components
ECH-U_B.pdf
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 0.012UF 5% 16VDC 1206
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Termination: Solder Pads
Dielectric Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 11V
Voltage Rating - DC: 16V
Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.012 µF
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)