ECH-U1C273GX5 Panasonic Electronic Components
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 0.027UF 2% 16VDC 1206
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±2%
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Voltage Rating - AC: 11V
Voltage Rating - DC: 16V
Height - Seated (Max): 0.051" (1.30mm)
Capacitance: 0.027 µF
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Написати відгук
Description: PANASONIC - ECHU1C273GX5 - Universeller Folienkondensator, Metallisiertes PPS, gestapelt, 1206 [Metrisch 3216], 0.027 µF, tariffCode: 85322500, Produkthöhe: 1.1mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: 1206 [Metrisch 3216], rohsCompliant: YES, Anschlussabstand: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 2%, Kondensatormontage: Oberflächenmontage, Qualifikation: -, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Produktlänge: 1.1mm, euEccn: NLR, Dielektrikum: Metallisiertes PPS, gestapelt, Spannung (AC): 11V, Kapazität: 0.027µF, Spannung (DC): 16V, Produktpalette: ECHU(X) Series, productTraceability: No, Kondensatoranschlüsse: SMD, Betriebstemperatur, max.: 125°C, Feuchtigkeitsklasse: GRADE II (Testbedingung B), Produktbreite: 1.6mm, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ECHU1C273GX5 | Виробник : PANASONIC |
на замовлення 1677 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Film Capacitors 0.027uF 16VDC 2% PPS FILM 1206 |
Description: CAP FILM 0.027UF 2% 16VDC 1206Tolerance: ±2% Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: 1206 (3216 Metric) Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: General Purpose Termination: Solder Pads Dielectric Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked Voltage Rating - AC: 11V Voltage Rating - DC: 16V Height - Seated (Max): 0.051" (1.30mm) Capacitance: 0.027 µF Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |