ECJ-1VBFJ475K
ECJ-1VBFJ475K Panasonic Electronic Components
%28ECJ1VBFJ475K%29_ECJ05120905%20MLCC.pdf
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 0603
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 6.3V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.035" (0.90mm)
Capacitance: 4.7 µF
Написати відгук
Description: CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 0603, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 6.3V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.035" (0.90mm), Capacitance: 4.7 µF.
Інші пропозиції ECJ-1VBFJ475K
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ECJ-1VBFJ475K ECJ-1VBFJ475K Виробник : Panasonic Electronic Components %28ECJ1VBFJ475K%29_ECJ05120905%20MLCC.pdf Description: CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 0603
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 6.3V
Temperature Coefficient: X5R
Applications: General Purpose
Capacitance: 4.7 µF