ECLB40W-110S33N
ECLB40W-110S33N Cincon Electronics Co. LTD
Datasheet-ECLB40W-series.pdf
Виробник: Cincon Electronics Co. LTD
Description: DC DC CONVERTER 3.3V 33W
Packaging: Tray
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Package / Case: 6-DIP Module
Size / Dimension: 2.05" L x 1.20" W x 0.40" H (52.0mm x 30.5mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Railway
Voltage - Input (Max): 160V
Approval Agency: CE, cURus
Efficiency: 88%
Current - Output (Max): 10A
Voltage - Input (Min): 43V
Voltage - Output 1: 3.3V
Control Features: Enable, Active Low
Power (Watts): 33 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Standard Number: 50155; 60950-1
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 3.3V 33W, Packaging: Tray, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO, Package / Case: 6-DIP Module, Size / Dimension: 2.05" L x 1.20" W x 0.40" H (52.0mm x 30.5mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Railway, Voltage - Input (Max): 160V, Approval Agency: CE, cURus, Efficiency: 88%, Current - Output (Max): 10A, Voltage - Input (Min): 43V, Voltage - Output 1: 3.3V, Control Features: Enable, Active Low, Power (Watts): 33 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Standard Number: 50155; 60950-1.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ECLB40W-110S33N ECLB40W-110S33N Виробник : Cincon SPEC-ECLB40W-110-V11-1114358.pdf Isolated DC/DC Converters DC-DC, Railway, 40W 3.3VDC, Negative