ECLB60W-24S33N
ECLB60W-24S33N Cincon Electronics Co. LTD
Datasheet-ECLB60W-series.pdf
Виробник: Cincon Electronics Co. LTD
Description: DC DC CONVERTER 3.3V 50W
Features: Remote On/Off
Packaging: Tray
Package / Case: 6-DIP Module
Size / Dimension: 2.05" L x 1.20" W x 0.40" H (52.0mm x 30.5mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Approval Agency: CE
Efficiency: 90.5%
Current - Output (Max): 15A
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 3.3V
Control Features: Enable, Active Low
Power (Watts): 50 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
Standard Number: 60950-1
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 3.3V 50W, Features: Remote On/Off, Packaging: Tray, Package / Case: 6-DIP Module, Size / Dimension: 2.05" L x 1.20" W x 0.40" H (52.0mm x 30.5mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Approval Agency: CE, Efficiency: 90.5%, Current - Output (Max): 15A, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 3.3V, Control Features: Enable, Active Low, Power (Watts): 50 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV, Standard Number: 60950-1.
Інші пропозиції ECLB60W-24S33N
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
товару немає в наявності
ECLB60W-24S33N Виробник : CINCON Datasheet-ECLB60W-series.pdf Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 50W; Uin: 9÷36VDC; Uout: 3.3VDC; Iout: 15A; DIP6
Additional functions: OFF
Power: 50W
Output voltage: 3.3V DC
Input voltage: 9...36V DC
Efficiency: 90%
Insulation voltage: 1.5kV DC
Type of converter: DC/DC
Case: DIP6
Manufacturer series: ECLB60W
Mounting: THT
Output current: 15A
Body dimensions: 52x30.5x10.2mm