ECLB60W-48D12N Cincon Electronics Co. LTD
Datasheet-ECLB60W-series.pdf
Виробник: Cincon Electronics Co. LTD
Description: DC DC CONVERTER +/-12V 60W
Features: Remote On/Off
Packaging: Tray
Package / Case: 6-DIP Module
Size / Dimension: 2.05" L x 1.20" W x 0.40" H (52.0mm x 30.5mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Approval Agency: CE
Efficiency: 91%
Current - Output (Max): 2.5A, 2.5A
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 12V
Voltage - Output 2: -12V
Control Features: Enable, Active Low
Power (Watts): 60 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 1.5 kV
Standard Number: 60950-1
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER +/-12V 60W, Features: Remote On/Off, Packaging: Tray, Package / Case: 6-DIP Module, Size / Dimension: 2.05" L x 1.20" W x 0.40" H (52.0mm x 30.5mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Approval Agency: CE, Efficiency: 91%, Current - Output (Max): 2.5A, 2.5A, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 12V, Voltage - Output 2: -12V, Control Features: Enable, Active Low, Power (Watts): 60 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 1.5 kV, Standard Number: 60950-1.
Інші пропозиції ECLB60W-48D12N
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
товару немає в наявності
ECLB60W-48D12N Виробник : CINCON Datasheet-ECLB60W-series.pdf Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 60W; Uin: 18÷75VDC; Uout: 12VDC; Uout2: -12VDC
Additional functions: OFF
Power: 60W
Output voltage: 12V DC
Input voltage: 18...75V DC
Efficiency: 91%
Insulation voltage: 1.5kV DC
Type of converter: DC/DC
Case: DIP6
Manufacturer series: ECLB60W
Mounting: THT
Output voltage 2: -12V DC
Output current 2: 2.5A
Output current: 2.5A
Body dimensions: 52x30.5x10.2mm