ECO-S1EP183CA
ECO-S1EP183CA Panasonic Electronic Components
TS-UP_Rev2010.pdf
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 18000UF 20% 25V SNAP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 35mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 18000 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 5.47 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 6.291 A @ 100 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 18000UF 20% 25V SNAP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 35mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 18000 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 5.47 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 6.291 A @ 100 kHz.
Інші пропозиції ECO-S1EP183CA
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ECO-S1EP183CA ECO-S1EP183CA Виробник : Panasonic panasonic__TS-UP_Rev2010.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 18000UF 25V ELECT TSUP