ECO-S2EB102DA
ECO-S2EB102DA Panasonic Electronic Components
TS-HA%2CHB_DS.pdf
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 199mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.969" (50.00mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.2 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.508 A @ 100 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 199mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.969" (50.00mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.2 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.508 A @ 100 kHz.
Інші пропозиції ECO-S2EB102DA
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ECO-S2EB102DA ECO-S2EB102DA Виробник : Panasonic panasonic__TS-HA,HB_DS-1196717.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1000UF 250V ELECT TS-HB