Технічний опис ECW-F2824JAQ Panasonic
Description: CAP FILM 0.82UF 5% 250VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: High Frequency, Switching, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 125V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.831" (21.10mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.82 µF, Size / Dimension: 0.713" L x 0.315" W (18.10mm x 8.00mm).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ECW-F2824JAQ | Виробник : Panasonic Electronic Components |
на замовлення 297 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Category: THT Film CapacitorsDescription: Capacitor: polypropylene; ECWF; 820nF; 250VDC; 18.1x8x19.6mm; THT Type of capacitor: polypropylene Manufacturer series: ECWF Capacitance: 0.82µF Operating voltage: 250V DC Body dimensions: 18.1x8x19.6mm Mounting: THT Tolerance: ±5% Terminal pitch: 15mm Operating temperature: -40...105°C |