Продукція > ELITE > ED1A152MNN1020
ED1A152MNN1020
ED1A152MNN1020 Elite
ED.pdf PART-NUMBER-SYSTEM.pdf
Виробник: Elite
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; THT; 1500uF; 10VDC; Ø10x20mm
Mounting: THT
Terminal pitch: 5mm
Diameter: 10mm
Body dimensions: Ø10x20mm
Height: 20mm
Impedance: 45mΩ
Max. forward impulse current: 1440mA
Operating voltage: 10V DC
Tolerance: ±20%
Nominal life: 3000h
Type of capacitor: electrolytic
Kind of capacitor: low ESR
Operating temperature: -40...105°C
Capacitance: 1.5mF
на замовлення 2490 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 39
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; THT; 1500uF; 10VDC; Ø10x20mm, Mounting: THT, Terminal pitch: 5mm, Diameter: 10mm, Body dimensions: Ø10x20mm, Height: 20mm, Impedance: 45mΩ, Max. forward impulse current: 1440mA, Operating voltage: 10V DC, Tolerance: ±20%, Nominal life: 3000h, Type of capacitor: electrolytic, Kind of capacitor: low ESR, Operating temperature: -40...105°C, Capacitance: 1.5mF.