Продукція > ELITE > ED1A222MNN1025
ED1A222MNN1025
ED1A222MNN1025 Elite
ED.pdf PART-NUMBER-SYSTEM.pdf
Виробник: Elite
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; THT; 2200uF; 10VDC; Ø10x25mm
Type of capacitor: electrolytic
Kind of capacitor: low ESR
Mounting: THT
Capacitance: 2.2mF
Operating voltage: 10V DC
Body dimensions: Ø10x25mm
Terminal pitch: 5mm
Tolerance: ±20%
Impedance: 35mΩ
Operating temperature: -40...105°C
Nominal life: 3000h
Height: 25mm
Diameter: 10mm
Max. forward impulse current: 1.9A
на замовлення 820 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 40
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 10 V, Impedance: 30 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.2075 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.725 A @ 100 kHz.
Інші пропозиції ED1A222MNN1025
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ED1A222MNN1025 ED1A222MNN1025 Виробник : Chinsan (Elite) ED%20Series.pdf Description: CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 30 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.2075 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.725 A @ 100 kHz