Продукція > ELITE > ED1C101MNN6311
ED1C101MNN6311
ED1C101MNN6311 Elite
ED.pdf PART-NUMBER-SYSTEM.pdf
Виробник: Elite
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; THT; 100uF; 16VDC; Ø6.3x11mm
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Kind of capacitor: low ESR
Operating temperature: -40...105°C
Capacitance: 100µF
Terminal pitch: 2.5mm
Diameter: 6.3mm
Body dimensions: Ø6.3x11mm
Height: 11mm
Max. forward impulse current: 255mA
Impedance: 520mΩ
Operating voltage: 16V DC
Tolerance: ±20%
Nominal life: 2000h
на замовлення 13710 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 120
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; THT; 100uF; 16VDC; Ø6.3x11mm, Type of capacitor: electrolytic, Mounting: THT, Kind of capacitor: low ESR, Operating temperature: -40...105°C, Capacitance: 100µF, Terminal pitch: 2.5mm, Diameter: 6.3mm, Body dimensions: Ø6.3x11mm, Height: 11mm, Max. forward impulse current: 255mA, Impedance: 520mΩ, Operating voltage: 16V DC, Tolerance: ±20%, Nominal life: 2000h.