Продукція > ELITE > ED1E221MNN0812
ED1E221MNN0812
ED1E221MNN0812 Elite
ED.pdf PART-NUMBER-SYSTEM.pdf
Виробник: Elite
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; THT; 220uF; 25VDC; Ø8x12mm; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Height: 12mm
Capacitance: 220µF
Operating voltage: 25V DC
Mounting: THT
Tolerance: ±20%
Body dimensions: Ø8x12mm
Operating temperature: -40...105°C
Diameter: 8mm
Max. forward impulse current: 640mA
Kind of capacitor: low ESR
Terminal pitch: 3.5mm
Nominal life: 2000h
Impedance: 0.13Ω
на замовлення 6660 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 80
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.531" (13.50mm), Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 150 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 320 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 640 mA @ 100 kHz.
Інші пропозиції ED1E221MNN0812
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ED1E221MNN0812 ED1E221MNN0812 Виробник : Chinsan (Elite) ED Series.pdf Description: CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.531" (13.50mm)
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 150 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 320 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 640 mA @ 100 kHz