Продукція > ELITE > ED1V471MNN1020
ED1V471MNN1020
ED1V471MNN1020 Elite
ED.pdf PART-NUMBER-SYSTEM.pdf
Виробник: Elite
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; THT; 470uF; 35VDC; Ø10x20mm; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 470µF
Operating voltage: 35V DC
Terminal pitch: 5mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -40...105°C
Body dimensions: Ø10x20mm
Height: 20mm
Impedance: 46mΩ
Max. forward impulse current: 1.4A
Nominal life: 3000h
Kind of capacitor: low ESR
Diameter: 10mm
на замовлення 11920 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 50
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 40 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 840 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.4 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ED1V471MNN1020 Виробник : Elite ED_Elite.pdf Конденсатор електролітичний радіальний низькоімпедансний, С = 470 мкФ, U, В = 35, Розм = 10 x 20 мм, Точн., % = 20, Ir = 1 400 мА, R, Ом = 0,046, Крок, мм = 5, Тексп, °C = -40...+105, Термін експл., г @ T,°C = 3000 @ 105,... Група товару: Конденсатори Кор
кількість в упаковці: 100 шт
на замовлення 18 шт:
термін постачання 3 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
ED1V471MNN1020 ED1V471MNN1020 Виробник : Chinsan (Elite) ED Series.pdf Description: CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 40 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 840 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.4 A @ 100 kHz