Продукція > ELITE > ED2A470MNN1012
ED2A470MNN1012
ED2A470MNN1012 Elite
ED.pdf PART-NUMBER-SYSTEM.pdf
Виробник: Elite
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; THT; 47uF; 100VDC; Ø10x12mm; ±20%
Mounting: THT
Max. forward impulse current: 288mA
Operating temperature: -40...105°C
Capacitance: 47µF
Terminal pitch: 5mm
Diameter: 10mm
Body dimensions: Ø10x12mm
Height: 12mm
Impedance: 0.43Ω
Operating voltage: 100V DC
Tolerance: ±20%
Nominal life: 3000h
Type of capacitor: electrolytic
Kind of capacitor: low ESR
на замовлення 4090 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 60
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; THT; 47uF; 100VDC; Ø10x12mm; ±20%, Mounting: THT, Max. forward impulse current: 288mA, Operating temperature: -40...105°C, Capacitance: 47µF, Terminal pitch: 5mm, Diameter: 10mm, Body dimensions: Ø10x12mm, Height: 12mm, Impedance: 0.43Ω, Operating voltage: 100V DC, Tolerance: ±20%, Nominal life: 3000h, Type of capacitor: electrolytic, Kind of capacitor: low ESR.