Продукція > KEMET > EE2-12SNUH-L
EE2-12SNUH-L
EE2-12SNUH-L KEMET
KEM_R7002_EC2_EE2
Виробник: KEMET
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Gull Wing
Approval Agency: CSA, TUV, UL
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 8.3 mA
Coil Type: Latching, Single Coil
Contact Material: Silver Alloy, Gold Alloy
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 2 ms
Release Time: 1 ms
Part Status: Active
Load - Max Switching: 500VA, 440W
на замовлення 500 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 500
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: KEMET - EE2-12SNUH-L - Signalrelais, 12 VDC, DPDT, 2 A, EE2 Series, Oberflächenmontage, Bistabile Einzelspule, tariffCode: 85364110, rohsCompliant: YES, Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Spulentyp: Bistabile Einzelspule, Kontaktmaterial: Silberlegierung, Kontaktstrom: 2A, usEccn: EAR99, Spulenwiderstand: 1.44kohm, euEccn: NLR, Kontaktspannung V DC: 220V, Relaismontage: Oberflächenmontage, Produktpalette: EE2 Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Spulenspannung: 12VDC, Kontaktkonfiguration: DPDT, Kontaktspannung V AC: 250V, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
EE2-12SNUH-L EE2-12SNUH-L Виробник : KEMET KEM_R7002_EC2_EE2 Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 12VDC
Termination Style: Gull Wing
Approval Agency: CSA, TUV, UL
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 8.3 mA
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 2 ms
Release Time: 1 ms
Part Status: Active
на замовлення 676 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
EE2-12SNUH-L EE2-12SNUH-L Виробник : KEMET KEM_R7002_EC2_EE2.pdf Low Signal Relays - PCB 12V 10uA Relay Signal 2formC
на замовлення 804 шт:
Мінімальне замовлення: 2
EE2-12SNUH-L EE2-12SNUH-L Виробник : KEMET EE2-12SNUH-L Description: KEMET - EE2-12SNUH-L - Signalrelais, 12 VDC, DPDT, 2 A, EE2 Series, Oberflächenmontage, Bistabile Einzelspule
tariffCode: 85364110
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Bistabile Einzelspule
Kontaktmaterial: Silberlegierung
Kontaktstrom: 2A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 1.44kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 220V
Relaismontage: Oberflächenmontage
Produktpalette: EE2 Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: DPDT
Kontaktspannung V AC: 250V
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 5 шт:
Мінімальне замовлення: 5
tariffCode: 85364110
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktstrom: 2A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 1.44kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 220V
Produktpalette: EE2 Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: DPDT
Kontaktspannung V AC: 250V