Продукція > KEMET > EE2-24NU-L
EE2-24NU-L
EE2-24NU-L KEMET
KEM_R7002_EC2_EE2
Виробник: KEMET
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 24V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Gull Wing
Approval Agency: CSA, TUV, UL
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 8.3 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy, Gold Alloy
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Operate Time: 2 ms
Release Time: 1 ms
Part Status: Active
Load - Max Switching: 500VA, 440W
на замовлення 8000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 500
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 24V, Packaging: Tape & Reel (TR), Mounting Type: Surface Mount, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Gull Wing, Approval Agency: CSA, TUV, UL, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 8.3 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Gold Alloy, Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 2 A, Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 18 VDC, Operate Time: 2 ms, Release Time: 1 ms, Part Status: Active, Load - Max Switching: 500VA, 440W.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
EE2-24NU-L EE2-24NU-L Виробник : KEMET KEM_R7002_EC2_EE2 Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 24V
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 24VDC
Termination Style: Gull Wing
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 8.3 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Operate Time: 2 ms
Release Time: 1 ms
Part Status: Active
Approval Agency: CSA, TUV, UL
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
EE2-24NU-L EE2-24NU-L Виробник : KEMET EE2_24NU_L.pdf Low Signal Relays - PCB 24V 10uA Relay Signal 2formC
Мінімальне замовлення: 2
EE2-24NU-L EE2-24NU-L Виробник : NEXEM 2302214.pdf Description: NEXEM - EE2-24NU-L - Signalrelais, 24 VDC, DPDT, 2 A, EE2 Series, Oberflächenmontage, Monostabil
tariffCode: 85364110
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silberlegierung
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 2A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 2.88kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 220V
Relaismontage: Oberflächenmontage
Produktpalette: EE2 Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: DPDT
Kontaktspannung V AC: 250V
SVHC: To Be Advised
на замовлення 640 шт:
EE2-24NU-L EE2-24NU-L Виробник : Kemet kem_r7002_ec2_ee2.pdf Signal Relay 24VDC 2A DPDT( (15mm 9.5mm 10mm)) SMD
на замовлення 1 шт: