Продукція > PANASONIC > EEA-GA1C470H
EEA-GA1C470H
EEA-GA1C470H Panasonic
aba0000c1041.pdf
Виробник: Panasonic
Cap Aluminum Lytic 47uF 16V 20% (6.3 X 7mm) Radial 2.5mm 0.077A 1000h 105°C Ammo Automotive AEC-Q200
на замовлення 2000 шт:
Написати відгук
Description: CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL TH, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 77 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 119.4 mA @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
EEA-GA1C470H EEA-GA1C470H Виробник : Panasonic Electronic Components ABA0000C1041.pdf Description: CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL TH
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 77 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 119.4 mA @ 100 kHz
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 15
EEA-GA1C470H EEA-GA1C470H Виробник : Panasonic ABA0000C1041.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 16volts 47uF 6.3X7mm L/S=2.5mm Ammo STR
Мінімальне замовлення: 11
EEA-GA1C470H EEA-GA1C470H Виробник : Panasonic aba0000c1041.pdf Cap Aluminum Lytic 47uF 16V 20% (6.3 X 7mm) Radial 2.5mm 0.077A 1000h 105°C Ammo Automotive AEC-Q200
товару немає в наявності
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 16 V
товару немає в наявності
EEAGA1C470H EEAGA1C470H Виробник : PANASONIC EEAGA1V150.PDF Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 47uF; 16VDC; Ø6.3x7mm; Pitch: 2.5mm
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 47µF
Operating voltage: 16V DC
Body dimensions: Ø6.3x7mm
Terminal pitch: 2.5mm
Tolerance: ±20%
Service life: 1000h
Operating temperature: -40...105°C
Manufacturer series: GA
Operating current: 77mA
Height: 7mm
Diameter: 6.3mm