EEA-GA1H330H
EEA-GA1H330H Panasonic Electronic Components
ABA0000C1041.pdf
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 33UF 20% 50V RADIAL TH
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 33 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 91 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 141 mA @ 100 kHz
на замовлення 1000 шт:
Написати відгук
Description: CAP ALUM 33UF 20% 50V RADIAL TH, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 33 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 91 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 141 mA @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
EEA-GA1H330H EEA-GA1H330H Виробник : Panasonic Electronic Components ABA0000C1041.pdf Description: CAP ALUM 33UF 20% 50V RADIAL TH
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 33 µF
Voltage - Rated: 50 V
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 10
EEA-GA1H330H EEA-GA1H330H Виробник : Panasonic ABA0000C1041-947575.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 50volts 33uF 8X7mm L/S=2.5mm Ammo STR
EEAGA1H330H EEAGA1H330H Виробник : PANASONIC EEAGA1V150.PDF Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 33uF; 50VDC; Ø8x7mm; Pitch: 2.5mm
Type of capacitor: electrolytic
Operating temperature: -40...105°C
Tolerance: ±20%
Capacitance: 33µF
Operating voltage: 50V DC
Mounting: THT
Body dimensions: Ø8x7mm
Diameter: 8mm
Height: 7mm
Manufacturer series: GA
Operating current: 91mA
Service life: 1000h
Terminal pitch: 2.5mm