EEA-GA1C220
EEA-GA1C220 Panasonic Electronic Components
ABA0000C1041.pdf
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 22 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 50 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 77.5 mA @ 100 kHz
на замовлення 1862 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 16
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.079" (2.00mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 22 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 50 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 77.5 mA @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
EEAGA1C220 EEAGA1C220 Виробник : PANASONIC EEAGA1V150.PDF Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 22uF; 16VDC; Ø5x7mm; Pitch: 2mm; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 22µF
Operating voltage: 16V DC
Body dimensions: Ø5x7mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -40...105°C
Manufacturer series: GA
Operating current: 50mA
Height: 7mm
Diameter: 5mm
Service life: 1000h
Terminal pitch: 2mm
на замовлення 232 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 23
EEA-GA1C220 EEA-GA1C220 Виробник : Panasonic ABA0000C1041-947478.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 16volts 22uF 5X7mm L/S=2.0mm Bulk