EEE-FC0J680P
EEE-FC0J680P Panasonic Electronic Components
ABA0000C1172.pdf
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 68UF 20% 6.3V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max): 0.213" (5.40mm)
Part Status: Not For New Designs
Capacitance: 68 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Impedance: 1 Ohms
Ripple Current @ Low Frequency: 105 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 140 mA @ 100 kHz
на замовлення 1000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 68UF 20% 6.3V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm), Height - Seated (Max): 0.213" (5.40mm), Part Status: Not For New Designs, Capacitance: 68 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Impedance: 1 Ohms, Ripple Current @ Low Frequency: 105 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 140 mA @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
EEE-FC0J680P EEE-FC0J680P Виробник : Panasonic Electronic Components ABA0000C1172.pdf Description: CAP ALUM 68UF 20% 6.3V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 68 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Impedance: 1 Ohms
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 11
EEE-FC0J680P EEE-FC0J680P Виробник : Panasonic ABA0000C1172-947558.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 68UF 6.3V ELECT FC SMD